12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Akustyka

Akustyka to częstotliwości, które słyszy człowiek potocznie jest używana do określenia odbioru słuchacza na to, co dociera do jego ucha. Mówiąc, że akustyka jest dobra lub nie, najczęściej mamy na myśli to czy nagłośnienie jest odpowiednie w konkretnym miejscu.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, że samo nagłośnienie jest absolutnie profesjonalne, ale mimo wszystko dźwięki brzmią fatalnie i jest to wina konkretnego miejsca. Jest grono muzyków, zespołów, które nie zwracają na to uwagi, przyjmują zlecenie i nie obchodzi ich to, w jaki sposób będą oni sami brzmieć jest to problem organizatora niemniej jest rzesza wykwintnych muzyków, którzy wychodzą z założenia, że jeśli mają występować to wszystko musi być na najwyższym poziomie.

Właśnie, dlatego koncerty orkiestry symfonicznej, opera czy operetka nie są organizowane w salach sportowych szkół taka muzyka wymaga odpowiedniego kunsztu łącznie z nagłośnieniem i akustyką miejsca, w którym będzie rozbrzmiewać nikt nie chciałby sobie nawet wyobrażać wysokiego sopranu w małym pomieszczeniu.