12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Co nam złego robi złe jedzenie?

Wydawać by się mogło, że jedzenie to po prostu czynność, którą musimy wykonywać aby utrzymać się przy życiu. Okazuje się jednak, że to coś znacznie więcej.

W maksymie jesteś tym, co jesz zawiera się bardzo istotna życiowa prawda bo to co jemy oraz jak jemy wpływa nie tylko na to, kim jesteśmy ale i w jakim jesteśmy stanie. Złe odżywianie się jest powodem bardzo wielu chorób zwanych chorobami cywilizacyjnymi.

Jedną z nich jest z pewnością otyłość. Bardzo wiele osób na nią cierpi, a bierze się ona stąd, że bardzo wielu ludzi zamiast jeść lekkostrawne, niskokaloryczne posiłki wybiera niezdrowe rzeczy, jak fast foody.

Jedzenie czegoś takiego prowadzi nie tylko do otyłości, ale i miażdżycy oraz wrzodów żołądka. Często spożywanie potraw z dużą ilością cholesterolu prowadzi również do zawału serca.

Pośrednio złe odżywianie się jest także źródłem nowotworów. Wszystkich tych chorób da się uniknąć, gdy będziemy zwracali uwagę na to z czego jest skomponowane i skąd pochodzi nasze jedzenie, a także jak powstawało.