12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Co to jest soundbar?

Producenci nowoczesnych telewizorów ciągle prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach, które mają sprawić, że użytkownicy ich sprzętów mogą cieszyć się coraz lepszą głębią obrazu. Dbają również o to, by telewizory coraz lepiej wyglądały z zewnątrz – stają się coraz bardziej płaskie i zajmują coraz mniej miejsca.

Niestety, sprawia to również, że coraz mniejsze są również montowane w nich głośniki. To sprawia, że choć obraz coraz bardziej nas zachwyca, dźwięk często pozostawia wiele do życzenia.

Już od dłuższego czasu na rynku funkcjonują rozmaite rozwiązania, które mają pomóc w radzeniu sobie z tym problemem. Jednym z nich, dość popularnym, jest korzystanie z kina domowego.

Dzięki odpowiednio rozstawionym głośnikom, podczas oglądania filmów towarzyszy nam także przestrzenny dźwięk. Z kolei dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mają miejsca na kilka głośników rozmieszczonych w całym pomieszczeniu, jest soundbar.

Co to takiego? To niewielka przystawka do telewizora, którą zwyczajowo umieszcza się nad lub pod odbiornikiem. Posiada wbudowany wzmacniacz, co sprawia, że emituje dźwięk znacznie lepszej jakości niż głośniki umieszczone w obudowie telewizora.

Nie jest wymagające zarówno pod względem powierzchni użytkowania, jak i podłączenia do telewizora.