12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Częstotliwość treningów

Posiadanie dobrej formy stało się swego rodzaju modą. Coraz więcej osób zapisuje się na siłownię, by zyskać kondycję i ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. Jest to dobry trend, jednak warto pamiętać o poszczególnych zasadach treningów. Jednym z nich jest ich częstotliwość. Osoby początkujące często chcą jak najszybciej uzyskać wymarzony efekt. Z tego powodu treningi mogą się dla nich odbywać nawet codziennie. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Niekoniecznie, ponieważ może doprowadzić do przetrenowania, a nawet kontuzji.

Intensywny trening może być zatem szkodliwy dla niewprawionego organizmu. Początkowo trzeba zastosować umiar. Osoby początkujące mogą ćwiczyć na siłowni 3-4 razy w tygodniu. Taka ilość jest wystarczająca do tego, aby wyrzeźbić sylwetkę. Z czasem, w miarę potrzeb, można zwiększyć częstotliwość treningów. Jednakże należy pamiętać również o tym, żeby zapewnić organizmowi wypoczynek, dzięki któremu będzie mógł zregenerować siły. Ile powinien trwać pojedynczy trening? Wielu trenerów personalnych uważa, że osoby początkujące powinny ćwiczyć ok.

60-90 minut. Dłuższy trening nie jest wskazany. Treningi powinny być jak najbardziej urozmaicone. Dla przykładu podczas pierwszego treningu można wykonywać ćwiczenia np. na nogi, podczas drugiego na brzuch itp. Nie należy zapominać także o ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Początkowo można skorzystać z gotowego planu treningowego opracowanego przez trenera.

Ćwiczenia należy wykonywać starannie i bez pośpiechu. Tylko wówczas odniosą one odpowiednią skuteczność.