12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Dbanie o zdrowie na co dzień

Jeśli jesteś zadowolony ze swojego stanu zdrowia i chciałbyś zachować je jak najdłużej to zapewne wiesz jak ważne są odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. A co robić na co dzień, aby unikać nieprzyjemnych infekcji czy chorób? Zlustruj swoje mieszkanie w poszukiwaniu roztoczy. Te nieprzyjemne żyjątka wprost uwielbiają wszelkiego rodzaju od dawna nie ruszane stosy książek czy czasopism, a także poduszki i pluszowe maskotki.

Dodatkowo w ciągu dnia pamiętaj o częstym myciu rąk. Szczególnie po powrocie do domu oraz przed posiłkami. A gdy wychodzisz miej zawsze przy sobie żel antybakteryjny do rąk.

Aby utrzymać odpowiedni stan zdrowia warto także zaprzyjaźnić się z rozmaitymi witaminami. Oczywiście, najlepszym ich źródłem są świeże warzywa i owoce, ale od czasu do czasu sięgaj także po suplementy. Pamiętaj też o dobrym i skutecznym śnie.

Nocna regeneracja organizmu jest niezwykle ważna dla jego równowagi. Dbaj o czystość oraz dostęp świeżego powietrza w sypialni i nie przechowuj w niej żadnych urządzeń elektronicznych. Dobrze jest także zachowywać mniej więcej stałe pory zasypiania oraz budzenia się.