12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Do czego służy wzmacniacz?

Wzmacniacz jest jednym z bardzo popularnych urządzeń, dość powszechnie kojarzonych z nagłośnieniem. Jak sama nazwa wskazuje, służy przede wszystkim do wzmacniania dźwięku, a co za tym idzie – do odsłuchu nagrań. To urządzenie, na zakup którego bardzo często wyposażają się audiofile. Jakie są wady i zalety związane z użytkowaniem wzmacniacza? W rzeczywistości to zależy przede wszystkim od twoich upodobań. Wysokiej klasy wzmacniacze nie oferują swoim użytkownikom jakichkolwiek możliwości regulacji barwy.

Należy jednak wiedzieć, że zwykle te osoby, które decydują się na ich zakup, uznają to za zaletę. Wzmacniacz przypadnie do gustu tym osobom, które chcą, aby dźwięk był jak najbardziej naturalny. Jego zadaniem jest sprawienie, że odsłuch w warunkach domowych będzie możliwie jak najmniej różnić się od tego, który możemy usłyszeć w studio, w sali koncertowej czy w klubie jazzowym. Wzmacniacze często już na wstępie odrzucane są przez miłośników określonych gatunków muzyki, szczególnie tych, które słyną z daleko posuniętej interwencji inżynierów dźwięku. Niechętnie korzystają z nich słuchacze popu, rocka czy metalu.

Na wzmacniacz raczej nie zdecydują się również te osoby, które lubią dopasowywać odsłuchiwany dźwięk do swoich indywidualnych upodobań.

www.klo.sosnowiec.pl