12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Dynamiczny rozwój technologii

Przyszło nam żyć w czasach, w których postęp jest słowem odmienianym przez wszystkie przypadki. Należy jednak pamiętać, że kiedyś był on związany przede wszystkim ze zdobyczami cywilizacji, w tym z osiągnięciami techniki.

Ta tradycyjna definicja postępu w ostatnich dekadach nie jest już tak wąska, ponieważ w poczet postępu zalicza się wiele społecznych zjawisk mających związek między innymi z obyczajowością. Zdaniem wielu osób takie stawianie sprawy nie jest uczciwe, bo postęp nie polega na rozluźnieniu zwyczajów seksualnych.

Ma jednak wiele wspólnego z techniką. Dziś niemal każdy z nas może rejestrować dźwięk dobrej jakości, nie mówiąc o możliwościach jego odtwarzania.

Porządny dyktafon można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a słuchać ulubionych utworów możemy korzystając z telefonu komórkowego czy komputera. Rzecz jasna nie uzyskamy tymi sposobami optymalnej jakości, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszerzyć swoje możliwości sprzętowe.

Nowoczesne systemy audio możemy kupić i choć jest to inwestycja, która wymaga od nas pewnego wysiłku, to z różnych względów warto to zrobić.