12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Głośniki bezprzewodowe – hit lata i nie tylko

Głośniki to świetne urządzenia, których funkcjonalność zna każdy, kto choć trochę lubi muzykę nieco głośniejszą i wyraźniejszą niż ta, która wydobywa się z laptopa, czy smartfona. Kiedyś ciężko było sobie wyobrazić, że urządzenia tego typu będą mogły działać bez kabli zasilających. Współcześnie urządzenia bezprzewodowe to niemalże codzienność. Hitem minionego lata stały się tytułowe głośniki przenośnie, z których korzysta już bardzo wielu użytkowników. Nie ma co się dziwić, ich funkcjonalność jest na bardzo wysokim poziomie. Po pierwsze – nie są drogie, dzięki czemu na ich wydatek może pozwolić sobie większość. Po drugie – można je zabrać dosłownie wszędzie i cieszyć się z wydobywanych dźwięków. Po trzecie – stały się niemalże alternatywą dla standardowych głośników przewodowych, przez co powoli wypierają swoich konkurentów z rynku. Oczywiście nie każdy będzie zainteresowany tym produktem, bo posiada szereg swoich wad, a największą jest bowiem konieczność ładowania oraz stosunkowo niska jakość dźwięku (w najtańszych modelach). Nie mniej jednak wszyscy, którzy zastanawiają się nad zakupem, powinni wiedzieć o kilku istotnych rzeczach:

  • Po pierwsze należy wiedzieć w jaki sposób głośnik wydobywa z siebie piosenki, które włączamy na komputerze, czy telefonie.

    Wszystko odbywa się wówczas za pomocą połączenia bluetooth, dzięki któremu dane są przesyłane z pierwotnego urządzenia do docelowego i tak odtwarzana jest muzyka. Połączenia takie posiadają swoje standardy. Jeżeli telefon będzie miał je niższe niż głośnik, mogą zdarzać się problemy w sytuacjach łączenia, co w istocie mija się z efektem;

  • Cena głośników przenośnych waha się pomiędzy kilkadziesiąt a nawet ponad tysiąc złotych. Wszystko więc zależy od tego ile chcemy przeznaczyć na dane urządzenie. Jest jednak jedna rada. W końcu wszystkim zależy o jak najczystszym, najgłębszym i najwyraźniejszym dźwięku. W związku z tym zaleca się wybieranie głośników, których średnice membran jest duża. Im większa – tym lepsza jakość dźwięku;
  • Dla wszystkich, którzy uwielbiają nowinki technologiczne poleca się wybranie sprzętów z technologią NFC. Dzięki niej poszczególne urządzenia parują się do siebie przy dotyku ich ze sobą. Jest to świetne ułatwienie, dzięki któremu nie musimy szukać ustawień, zmieniać haseł i męczyć się ze stale rozłączającą siecią.

.