12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Indoor Cycling – ciekawy trening

Dla jednych rower jest przede wszystkim atrakcyjnym środkiem lokomocji, ale jest też całkiem spore grono osób, które traktuje go bardziej jako narzędzie treningowe. Bez względu na motywację, warto jeździć na rowerze, ponieważ w ten sposób poprawiamy stan swojego organizmu, a także swoje samopoczucie. Trzeba też nadmienić, że omawiany środek transportu jest ekologiczny, a im więcej osób jeździ na co dzień na rowerach, tym mniejsze korki występują w miastach.

Niestety, w naszym kraju przez sporą część roku warunki pogodowe nie zachęcają do rowerowych wycieczek ani do treningów. Wielu miłośników kolarstwa – chociaż oczywiście nie wszyscy – zamyka na ten czas rower w piwnicy, rezygnując tym samym z aktywności fizycznej, co jest oczywiście niekorzystne. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób można wypełnić powstałą lukę, a chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że po prostu warto jest to zrobić.

Jednym z ciekawszych rozwiązań są zajęcia z Indoor Cyclingu. Jak już sama nazwa wskazuje, chodzi tutaj o treningi na rowerach. Odbywają się one pod dachem (w klubach fitness i innych tego typu miejscach) i mają charakter grupowy.

Prowadzi je trener, który nadzoruje rozgrzewkę, nadaje tempo jazdy i monitoruje postępy ćwiczących. Akompaniamentem do takich ćwiczeń jest energetyczna muzyka, a dodatkowym ich urozmaiceniem są efektowne projekcje wideo. Indoor Cycling można uprawiać przez cały rok.

Są to na tyle interesujące zajęcia, że z pewnością warto się nad takim wariantem zastanowić.