12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Jak rozpocząć trening na siłowni?

Korzyści z regularnego uczęszczania na siłownię są bardzo szybko zauważalne. Najważniejszą zaletą jest poprawa ogólnego wyglądu, a także samopoczucia. Aktywność fizyczna to także ogromna korzyść dla naszej psychiki. Ćwiczenia na siłowni działają odstresowująco i poprawiają nastrój. Na siłownię uczęszczają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

W wielu siłowniach znajdują się maszyny, które umożliwią uzyskanie odpowiedniego efektu. Przed rozpoczęciem treningu warto zastanowić się nad tym, jaki typ ćwiczeń będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Zasadniczo można wyróżnić trzy warianty ćwiczeń. W pierwszym z nich osoba ćwicząca skupia się na przyroście siły. W drugim celem ćwiczeń jest przyrost masy ciała.

Z kolei ostatni wariant to uzyskanie odpowiedniej rzeźby, czyli poprawa ogólnego wyglądu. W zależności od tego, stosuje się odmienny zestaw ćwiczeń oraz dietę, które odgrywa znaczącą rolę w treningach. Warto przygotować sobie plan treningowy, który uwzględniać będzie własne predyspozycje i cele. Taki plan można przygotować wspólnie z trenerem personalnym. Opcja ta jest szczególnie polecana osobom niedoświadczonym, które nigdy nie trenowały na siłowni.

Istotną kwestią jest również strój. Ubiór nie powinien krępować ruchów. Nie może być także zbyt luźny, ponieważ wówczas istnieje ryzyko, że zahaczy się o maszynę. Najlepiej wybierać ubrania z naturalnych tkanin, które zapewnią przepuszczalność powietrza. Na siłownię obowiązkowo trzeba zabrać płyny w postaci np.

wody mineralnej lub napojów izotonicznych.

www.bvp-sidir.pl