12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Jak rozprzestrzenia się Ebola

Pod koniec marca 2014 roku w Liberii odnotowano pierwsze przypadki zachorowań na Ebolę. Miesiąc później poinformowano, że możliwe są kolejne przypadki wirusa w nowych hrabstwach: Bong, Grand Cape Mount, Margibi oraz Montserrado. Pojawiły się tez kolejne podejrzenia co do wystąpienia wirusa w Sierra Leone, Mali i Ghanie. Jednak przeprowadzone badania laboratoryjne wykluczyły taką możliwość.

Pod koniec maja podano informacje o nowych przypadkach Eboli. Do 4 czerwca na skutek epidemii zmarło w Liberii co najmniej 21 osób, a 328 zostało zakażonych. 193 przypadki zachorowań zostały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. 17 czerwca ogłoszono, że w stolicy Liberii na Ebolę zmarło 7 osób.

27 czerwca ogłoszono, że w Gwinei odnotowano 386 przypadków zachorowań, a 280 osób zmarło. Natomiast w Sierra Leone, spośród 176 zakażonych zmarło 78 osób. 25 lipca stwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na Ebolę w Nigerii, mężczyzna zmarł. W Nigerii łącznie zmarło 8 osób, a a w październiku epidemia tam wygasła.