12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Jesteś tym, co jesz

Na pewno słyszałeś wielokrotnie o tym, że aby zachować zdrowie należy się dobrze odżywiać. Wbrew obiegowej opinii nie oznacza to jednak, że z dnia na dzień jest się zmuszonym do absolutnej rezygnacji ze wszystkich ulubionych potraw na rzecz pałaszowania sałaty i kaszy całymi dniami. Słoto dieta ma obecnie negatywne zabarwienie i kojarzy się z szeregiem wyrzeczeń, które po zakończonej kuracji kończą się przybraniem na wadze. Nie w tym rzecz.

Zdrowe odżywianie to przede wszystkim długotrwała zmiana nawyków. Podstawę posiłków powinny stanowić świeże warzywa i owoce. Nie oznacza to, że już nigdy nie tkniesz żadnego kotleta. Owszem, należy unikać smażonych potraw, ale zwykły olej zamienić można na kokosowy, a panierkę z bułki tartej i mąki na panierkę z migdałów.

Potrawa podobna, a jednak dużo zdrowsza. Ponadto, zadbaj o szeroki wybór przekąsek, które zawsze będą pod ręką. Jeśli masz ochotę na słodkie sięgnij po suszone owoce, orzechy i kawałek dobrej, prawdziwej czekolady. Celebruj przy tym małe przyjemności.

Możesz być pewien, że niewielki kawałek doskonałego tortu z najlepszej cukierni zaspokoi Twój deserowy głód na dużo dłużej niż 3 byle jakie batoniki zjedzone w pośpiechu.

www.domdzieckasieborowice.pl