12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Kabel HDMI

Podłączanie telewizora i systemu audio to dla wielu osób istny koszmar. Na tylnej ściance telewizora oraz zestawu kina domowego znajduje się mnóstwo gniazd.

Dla laika trudne może być do odgadnięcia, jakie kable są potrzebne do podłączenia i w którym miejscu je podłączać. Warto wiedzieć, że jednym z potrzebnych kabli może być kabel HDMI.

Kabel HDMI jest potrzebny w przypadkach, gdy posiadamy telewizor o wysokiej rozdzielczości HD, odbieramy sygnał telewizyjny w jakości HD oraz zestaw audio. Kabel HDMI jest jedynym rodzajem kabla, który pozwala na równoległe przesyłanie obrazu i dźwięku wysokiej jakości.

W sklepach ze sprzętem RTV można znaleźć kable HDMI w różnych cenach – od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Osobom wymagającym, którym zależy na jak najlepszej jakości dźwięku i obrazu poleca się zakup kabli HDMI z wyższej półki.

ich cena jest nieco wyższa, ale przekłada się to na jakość. Gwarantują one niezwykle szybki przesył danych, co sprawi, że jakość dźwięku i obrazu będzie bardzo dobra.