12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Kto powinien uprawiać regularnie ćwiczenia?

Osoby wykonujące siedzącą pracę w biurze nie zawsze zdają sobie sprawę z tego w jakiej są formie. Dopiero konkretna dawka wysiłku fizycznego uświadamia ich jak fatalną mają kondycję.

Zwykle osoby pracujące w biurze mają mało ruchu i nie mają do niego wielu okazji. Z tego powodu pracownicy biurowi powinni zorganizować sobie czas w taki sposób, aby mogli skorzystać z siłowni czy wyjść na basen.

Regularne ćwiczenia w przypadku takich osób są niemal koniecznością. W przeciwnym wypadku nasza forma kompletnie się załamie i spadnie do szokujących poziomów.

Z kolei pracownicy fizyczni często wykonują monotonną pracę, która umożliwia wyćwiczenie tylko konkretnych części ciała. W takiej sytuacji należy zrównoważyć ten wysiłek poprzez trenowanie tych partii ciała, które nie wykorzystujemy w naszej pracy.

Dobrym pomysłem będzie także regularne sprawdzanie naszej formy, dzięki temu szybko zareagujemy na spadek kondycji. Ćwiczenia pomagają nie tylko w utrzymaniu dobrego zdrowia, ale pomagają w zwalczaniu rutyny.