12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Multiroom audio video

Nieliczne są takie domy, w których nie ma sprzętu radiowo- telewizyjnego. Coraz częściej natomiast spotyka się takie, gdzie jest np. kilka telewizorów, bo każda osoba w wieloosobowej rodzinie ma inne upodobania w kwestii oglądanych programów albo różne gusty muzyczne.

Żeby sprostać ich oczekiwaniom warto rozważyć zamontowanie instalacji multiroom. Projektem takowej powinien się zająć ktoś z doświadczeniem i gruntowną wiedzą techniczną i produktową. Powinien również poznać przyszłe oczekiwania domowników oraz plan domu, ponieważ już na etapie projektu podzieli go na kilka stref.

Oceni też jak , gdzie i jakiej klasy głośniki rozmieścić w każdej strefie, żeby obraz i dźwięk nie straciły na jakości. Musi również wybrać odpowiednie miejsca na rozmieszczenie klawiatur i całego sprzętu w systemie. Do projektu powinien również trafić plan samodzielnej sieci WIVI, która w przyszłości będzie potrzebna do systemu sterowania.

www.krakowrazem.pl Podłączony do kina domowego soundbar zapewni najwyższą jakość dźwięku

Sterowanie systemem multiroom może się odbywać za pomocą pilota smartfona, klawiatury naściennej albo ipada. Każda osoba przebywająca w domu może słuchać innej muzyki i oglądać różne programy w tym samym czasie nie przeszkadzając domownikom w innych pomieszczeniach.