Multiroom audio video

Nieliczne są takie domy, w których nie ma sprzętu radiowo- telewizyjnego. Coraz częściej natomiast spotyka się takie, gdzie jest np. kilka telewizorów, bo każda osoba w wieloosobowej rodzinie ma inne upodobania w kwestii oglądanych programów albo różne gusty muzyczne.

Żeby sprostać ich oczekiwaniom warto rozważyć zamontowanie instalacji multiroom. Projektem takowej powinien się zająć ktoś z doświadczeniem i gruntowną wiedzą techniczną i produktową. Powinien również poznać przyszłe oczekiwania domowników oraz plan domu, ponieważ już na etapie projektu podzieli go na kilka stref.

Oceni też jak , gdzie i jakiej klasy głośniki rozmieścić w każdej strefie, żeby obraz i dźwięk nie straciły na jakości. Musi również wybrać odpowiednie miejsca na rozmieszczenie klawiatur i całego sprzętu w systemie. Do projektu powinien również trafić plan samodzielnej sieci WIVI, która w przyszłości będzie potrzebna do systemu sterowania.

Sterowanie systemem multiroom może się odbywać za pomocą pilota smartfona, klawiatury naściennej albo ipada. Każda osoba przebywająca w domu może słuchać innej muzyki i oglądać różne programy w tym samym czasie nie przeszkadzając domownikom w innych pomieszczeniach.

https://sklep-hikvision.pl/220-Teleinformatyczne-UTP-FTP
Audio / przez

Post Author: Jola