12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Nadrabianie zaległości

Bardzo często jest tak, że na siłowni pojawiają się osoby, które całymi latami lekceważyły rozwój swojej fizyczności. Raz może się to odbić na ich zdrowiu i ogólnej kondycji, innym razem być źródłem kompleksów wynikających chociażby z wyglądu. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich nawróconych leniuchów – nigdy nie jest za późno, aby wziąć się za siebie.

W każdej siłowni oprócz różnorodnego sprzętu czeka pomocny personel, z którym łatwiej będzie wyjść na prostą i poprawić jakość życia. Trzeba jedynie się nieco postarać i wykazać konsekwencją, o którą chwilami szalenie trudno. Problemy z ćwiczeniami i niechęć do nich nader często zaczynają się już na etapie nauki w szkole podstawowej.

Eksperci mówią wszak wiele o tym, że na zajęciach z wychowania fizycznego udziela się coraz mniej dzieci. Wolą one pokazać nauczycielowi zwolnienie, a rodzice idą swoim pociechom na rękę i takowe wypisują. Niestety zaniechania z tych młodzieńczych lat potrafią się ciągnąć za człowiekiem w kolejnych etapach życia.

Dlatego czuwajmy, by nasze dzieci tych problemów nie miały i jeśli trzeba, zabierzmy je na siłownię.