12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Naturalne środki ochrony roślin

Dbałość o środowisko powoduje, że coraz rzadziej sięgamy po środki i preparaty chemiczne, które stanowią zagrożenie. Pomimo dużej skuteczności pestycydów nie są one zalecane, zwłaszcza jeśli sięga po nie osoba niedoświadczona. W pierwszej kolejności warto spróbować naturalnych środków ochrony roślin, które charakteryzują się równie wysoką skutecznością. Niewątpliwą zaletą naturalnych preparatów jest to, że można je przygotować samodzielnie.

Do takich środków zaliczają się m.in. wywary, wyciągi czy napary. Ważne jest, żeby do ich przygotowania użyć odpowiednich składników.

Trzeba bowiem pamiętać, że poszczególne szkodniki inaczej będą reagować na przygotowaną przez nas substancję. Należy się przy tym wykazać wiedzą. Pomocne będzie również doświadczenie. Naturalne środki ochrony roślin można nabyć również w niektórych sklepach.

Przykładem mogą być chociażby kolorowe tablice lepowe, które przeznaczone są do wyłapywania określonych szkodników. Dużą skutecznością cechują się także pułapki feromonowe.

www.nie-marnuj-pieniedzy.pl