12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Otyłość nie tylko u dzieci

Otyłość to zdecydowanie choroba cywilizacyjna XXI wieku. Coraz więcej się o niej mówi, zwłaszcza wśród dzieci, które nie odżywiają się dobrze i nie uprawiają sportu, ale oczywiście jest ona także popularna u dorosłych. Kiedyś nie było aż tylu otyłych ludzi, co dziś. Jest to o tyle dziwne, że przecież żyjemy w cywilizacji kultu piękna i smukłej sylwetki.

Skąd się więc bierze tak wiele osób z nadwagą? Przede wszystkim ma to związek z siedzącym trybem życia. Dziś o wiele więcej osób wykonuje pracę umysłową czyli całymi dniami siedzi przy komputerach. Kiedyś ludzie pracowali głównie fizycznie, więc ruszali się, mieli gdzie i kiedy spalać kalorie. Oczywiście kiedyś także chodziło się dużo lub używało innych środków transportu.

Dziś prawie każdy wsiada w domu do samochodu i wysiada z niego pod biurem. Nie ma kiedy spalić kalorii. Owszem wielu ludzi chodzi na różne zajęcia fitness, ale niestety tryb pracy i nawał zajęć wielu na to nie pozwala. Ludzie marzą tylko o tym, żeby wrócić do domu, zjeść smaczny, kaloryczny posiłek i iść spać.

A to niestety wpędza nas w otyłość.