12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Pelargonie

Pelargonia kojarzy nam się przede wszystkim z ozdobą balkonów naszych mam czy babć. Jest rzeczywiście rośliną bardzo często sadzoną w doniczkach czy skrzynkach na tarasach, gankach czy ogrodowych werandach.

Są dość wytrzymałe i kwitną aż do miesiąców jesiennych. Choć pelargonia pochodzi z Afryki Południowej to dostępnej jej odmiany stanowią mieszanki rabatowe.

Różnią się najczęściej kolorem oraz wielkością kwiatów. Do kompozycji zwisających najlepsze będą pelargonie bluszczolistne.

Mają płożącą formę i drobniejsze kwiatki. Ich długość może zbliżać się nawet do 1 metra.

Innym gatunkiem są pelargonie angielskie, czyli wielokwiatowe. One nadają się raczej do pomieszczeń, gdyż są nieco bardziej wrażliwe na choroby i warunki atmosferyczne.

Posiadają charakterystyczne liście o strzępiastym kształcie oraz pachnące kwiaty. Pielęgnacja pelargoniinie należy do szczególnie skomplikowanych.

Ziemia powinna być uniwersalna, a ich podlewanie zależy od miejsca w jakim rosną. Jeśli siejemy je na dworze warto wybrać dla nich dobrze nasłonecznione miejsce i w czasie upałów podlewać dwukrotnie w ciągu dnia.

www.medimedia.com.pl