12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Poprawianie kondycji a motywacja

Niezależnie od tego jaki cel w ćwiczeniach chcemy uzyskać, a także co jest powodem rozpoczęcia treningów, należy pracować nad utrzymaniem odpowiedniej motywacji. Nie ulega wątpliwości, iż to ona jest niezwykle kluczowa podczas treningu.

Uprawiając jakikolwiek sport łatwo się poddać i jeśli nie mamy dostatecznej motywacji, szybko porzucimy nasze plany i wybierzemy prostsze wyjście. W praktyce oznacza to kompletną rezygnację z ćwiczeń, a to z kolei prowadzi do spadku formy.

Z tego powodu część specjalistów zaleca, aby trenować pod okiem profesjonalisty lub zorganizować sobie grupę treningową, w której wszyscy wzajemnie będą się motywowali i dopingowali do pokonywania kolejnych przeszkód. W miarę wyrabiania sobie nawyku regularnego ćwiczenia, motywacja będzie miała coraz mniejsze znaczenia.

W momencie gdy dojdziemy do sytuacji, w której ćwiczenia stanowią nieodzowny element naszego życia, możemy sobie pogratulować wytrwałości i przeanalizować to jak zwiększyliśmy kondycję i poprawiliśmy formę.

nawigacja.aktualne-mapy.com.pl