12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Przepis na mleko roślinne z konopi

Słyszeliście o niesamowitych właściwościach nasion konopi siewnych i zastanawiacie się, czy faktycznie warto je wypróbować? Z pewnością tak. Dzięki nim można do organizmu dostarczyć odpowiednią ilość kwasów omega-6 i omega-3. Do tego zapewnicie sobie również: witaminę E, cynk, żelazo, magnez, fosfor, jak również białko, a to oznacza, że wasz organizm będzie miał wszystko to, co jest niezbędne do prawidłowego działania. Co więcej, zażywanie takich nasion jest całkowicie legalne, a to oznacza, że nie musicie się tutaj obawiać żadnego konfliktu z prawem. A jeśli już spróbowaliście takich nasion konopi siewnych i szukacie innego sposobu na ich wykorzystanie, to warto sprawdzić mleko roślinne, które jest z nich wytwarzane.

Lubicie się zdrowo odżywiać?

Jeżeli lubicie mieć pewność, że wasza dieta jest zdrowa i dostarcza do organizmu wszystko co niezbędne, to z pewnością słyszeliście jakie właściwości mają Nasiona konopi.

Można je jeść w formie ziaren łuskanych i niełuskanych, a także w postaci zmielonej. To oznacza, że spokojnie będziemy mogli je dodawać do płatków śniadaniowych czy domowych wypieków. Jednak warto także spróbować mleka roślinnego wykonanego z tych nasion, a to co w tym wszystkim jest najlepsze to fakt, że takie mleko możecie przygotować sami. Co fajne w tej propozycji to fakt, że wystarczy tutaj użyć łuskanych ziaren, które zmiksujecie z wodą, i co istotne, to ziaren tych nie trzeba wcześniej moczyć, tak jak innych nasion, a to oznacza, że znacznie skrócicie czas przygotowania takiego mleka roślinnego.

Czemu warto je zrobić samemu?

Oczywiście takie mleko roślinne z nasion konopi siewnej można kupić w sklepie. Jednak warto je przygotować samemu, bo nie jest to trudne, a przynajmniej macie pewność, że jest świeże i nie zawiera żadnych dodatków oraz konserwantów.

Do zrobienia takiego mleka będziecie potrzebować: ½ szklanki łuskanych nasion 1,5 szklanki wody 2 miękkie daktyle ¼ łyżeczki ekstraktu z wanilii szczyptę soli Wszystko wrzucacie do blendera i miksujecie, aż uzyskacie jednolitą konsystencję. Warto spróbować czy nie dosłodzić, albo nie dodać więcej wanilii. Wszystko tutaj będzie zależało od waszych preferencji. Takie mleko roślinne z nasion konopi siewnych jest bardzo zdrowe i będzie miało pozytywny wpływ na wasz organizm. Dlatego też warto je pić codziennie, a ponieważ jego przygotowanie nie jest trudne, ani czasochłonne, to warto je przygotować samemu, aby mieć pewność, co do jakości zastosowanych składników i ich świeżości. Jeśli systematycznie będziecie pić takie mleko, to szybko zobaczycie pozytywne efekty.