12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Przyda się również rejestrator ip

Nawet najlepsza kamera na niewiele nam się przyda, jeśli nie będziemy zapisywać obrazu, który ona będzie rejestrowała. Musimy więc zadbać o to, aby ten obraz mieć gdzie zapisywać, bo tylko wówczas będziemy mieli możliwość w razie potrzeby wrócić do danego dnia i dokładnie sprawdzić, co się podczas niego stało. Dlatego też warto wybierać takie rozwiązania, które pozwolą nam na nagrywanie bezpośrednio w wirtualnej chmurze, ale również powinniśmy zainwestować w dobrej jakości rejestrator.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli będziemy wybierali rejestrator ip, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, czy jest on uniwersalny. Inaczej mówiąc, czy będziemy mieli możliwość podłączenia go z kamerami, które będą działały w różnej technologii, która jest obecnie dostępna na rynku. Jeśli tak, to będziemy mieli ułatwione zadanie, bo będziemy mogli wybierać najlepsze kamery, nie martwiąc się tym, w jaki sposób podłączymy je do naszego rejestratora.

Warto również się przekonać, czy nasz rejestrator będzie nam pozwalał na zdalny podgląd z telefonu, co znacznie może nam ułatwić korzystanie z takich nagrań i sprawdzanie czy wszystko jest w porządku, jeśli nie będzie nas w pobliżu.

Co jeszcze może być ważne?

Inną kwestią jest sprawdzenie, czy menu takiego rejestratora jest w języku polskim, dzięki czemu będziemy mieli ułatwione zadanie, jeśli będziemy chcieli skonfigurować jakieś funkcje. No i koniecznie musimy się upewnić czy taki rejestrator nagrywa obraz w jakości FULL HD, co da nam pewność, że będzie on idealny, a w razie konieczności będziemy wszystko dokładnie widzieli, więc łatwiej będzie nam rozpoznać osobę, która się nagrała. Są to urządzenia, które mogą być dość drogie. Jednak pamiętajmy, że będziemy z nich korzystać przez wiele lat, a to oznacza, że tak naprawdę koszt ich zakupu szybko nam się zwróci. A im lepsza będzie jakość obrazu, który będziemy otrzymywać, tym lepiej taki zestaw do monitoringu będzie spełniał swoje zadanie.

Dlatego nie warto na nim oszczędzać, bo może się okazać, że to była zła decyzja.

komunikacja w firmie