12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Przyjaźń jak lekarstwo

Co może być świetnym sposobem na odzyskanie równowagi i poradzenie sobie z chorobą – nawet tą rzadką, dziwną i obciążającą? Tym czymś może okazać się przyjaźń. Wsparcie jakim są w stanie obdarzyć nas przyjaciele ma wielkie znaczenie, potrafi zmienić ogromnie wiele w funkcjonowaniu człowieka chorego. Przede wszystkim przyjaźń, ale również miłość płynąca ze strony rodziny pomaga w pokonaniu samotności.

Gdy nie jesteśmy sami, czujemy większą wolę walki, mamy więcej energii do zmian. Choroba genetyczna, która odcisnęła piętno na naszym wyglądzie i umiejętnościach społecznych to poważne wyzwanie, z którym w pojedynkę ciężko sobie poradzić. Zwykle osoby chore czują się wobec takiej sytuacje słabe, więc w naturalny sposób szukają oparcia w innych.

Zdarza się niestety, iż ludzie odwracają się od osób chorych, które przestają być dla nich atrakcyjne. Jednak bez względu na to, co się stanie pewnym jest, że prawdziwi przyjaciele i ludzie, którzy darzą nas realnym uczuciem zostaną. I to z nich trzeba czerpać moc i siłę.