12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Siłownia we własnym domu

Wiele osób rezygnuje z chodzenia na siłownię w obawie przed kosztami takich wyjść, a dla niektórych zaporowe bywają ceny comiesięcznych karnetów uprawniających do korzystania z siłowni. Wbrew pozorom tego rodzaju treningi nie są drogie.

Obecnie na rynku jest coraz więcej siłowni, które usilnie walczą o klientów, zwłaszcza organizując atrakcyjne promocje i pokaźne zniżki dla stałych klientów. Powodem, dla którego część potencjalnych klientów rezygnuje z zapisania się na siłownię, jest brak odpowiedniej organizacji czasu, a także nadmiar codziennych obowiązków.

Często bowiem po powrocie do domu nie mamy już na nic ochoty, a tym bardziej na wyjście na siłownię. W trosce o sylwetkę, dobre samopoczucie i kondycję nie możemy pozwolić sobie na rezygnację z ćwiczeń.

Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim zagospodarować odpowiednią przestrzeń w domu lub mieszkaniu. W zależności od tego ile mamy wolnego miejsca, możemy stworzyć własną małą siłownię lub kupić kilka drobnych akcesoriów do ćwiczeń.