12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Słuchawki dla melomana

Nie tylko z głośnikami przed sobą można oddawać się muzycznym rozkoszom. Bardzo wiele osób lubi robić to inaczej, bo z wykorzystaniem słuchawek. Mają one sporo zalet.

Możemy dzięki nim kontemplować ulubione nagrania bez rozpraszania innych osób, które niekoniecznie mają ochotę słuchać tego, co nam w duszy gra. Są też opinie, że słuchawki pozwalają wniknąć głębiej w muzykę i zwrócić uwagę na jej wymiary, które umykają w czasie takiego „zwykłego” słuchania. Jakby nie było, słuchawki muszą być odpowiedniej jakości.

Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje – douszne (stosowane zazwyczaj w przypadku odtwarzaczy przenośnych oraz smartfonów) oraz nauszne (uniwersalne, ale pasujące przede wszystkim do sprzętu Hi-Fi). Rozpiętość cenowa i jakościowa jest bardzo duża. Słuchawki douszne kupimy już za kilka złotych, a nauszne za kilkanaście.

Powodzeniem cieszą się oczywiście modele znacznie droższe, wykonane z użyciem nowoczesnych technologii. Stanowią świetną propozycję dla zdeklarowanych melomanów i na pewno długo im posłużą.

Audioklan