12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Słuchawki dokanałowe

Jeżeli przyjrzymy się szczegółowiej poziomowi sprzedaży, a co za tym idzie popularności poszczególnych produktów występujących w branży słuchawkowej, zauważymy pewną prawidłowość. Jest nim wzrastający poziom sprzedaży słuchawek dokanałowych, to one zajmują pierwszą pozycję w rankingach najbardziej popularnych produktów.

Piankowe lub gumowe zakończenia, mały rozmiar, użyty rodzaj głośnika, dający bardzo dobrą jakość dźwięku, to niewątpliwe atuty wspomnianego sprzętu. Nie bez znaczenia, lub można się także pokusić o stwierdzenie, że bardzo ważnym elementem są wspomniane gumowe końcówki.

To właśnie one, odpowiednio wsadzone do ucha dają możliwość całkowitego odizolowania się od otoczenia, od dźwięków z tegoż otoczenia, dochodzących i docierających do naszego ucha. Słuchawki douszne mają tez swoje minusy.

Przede wszystkim, głównym z nich jest fakt, iż bezpośrednio atakują kanał słuchowy człowieka powodując nierzadko ból głowy i zawroty, wpływając na pogorszenie się samopoczucia człowieka z nich korzystającego.