12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Słuchawki

Muzyka, piosenki, utwory czy też najróżniejsze nagrania, bezpośrednio się wiążą z ich odsłuchiwaniem, z podziwianiem nie tylko walorów głosowych wokalisty, ale także z kunsztem kompozycyjnym całego utworu. Abyśmy mogli delektować się i cieszyć takowymi utworami, ich jakością i kunsztem wykonania, dźwiękami dobiegającymi bezpośrednio do naszych uszu, aby w ich odbiorze nic nam nie przeszkadzało, od dawien dawna używamy do tego celu słuchawek.

Czymże jest słuchawka. Patrząc na nią z punktu widzenia czysto encyklopedycznego, należy wspomnieć, iż jest to tak naprawdę elektroakustyczny przetwornik, którego głównym zadaniem jest przekształcenie elektrycznego sygnału w falę dźwiękową słyszalną dla ludzkiego ucha.

Na tej samej zasadzie działa głośnik, jednakże słuchawka od głośnika różni się tak naprawdę jedną funkcją, to znaczy jest ona używana w sposób indywidualny, gdyż dostarcza dźwięk tylko jednej osobie. Umieszczona zostaje w dużej bliskości ludzkiego ucha, a można by nawet rzec, że w samym przewodzie słuchowym.

https://www.tophifi.pl/producenci?producent=audio-technica