12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Świąteczne skojarzenia

Pozostajemy w temacie relacji pomiędzy drzewami iglastymi a świętami. Kiedy zbliża się okres bożonarodzeniowy, zainteresowanie drzewami iglastymi silnie wzrasta. Wszyscy chcą mieć piękne drzewko, pod którym będą obdarowywać się prezentami pięknie zapakowanymi w świąteczne opakowania. Celem zaspokojenia potrzeb konsumentów hodowcy podejmują odpowiednie kroki już wiele miesięcy wcześniej, tak aby z sadzonek w możliwie szybkim tempie wyrosły dorodne drzewka. Wszystko po to, aby w grudniu były one dojrzałe i gotowe do sprzedaży.

Wizerunek choinki przedstawianej również w wielu formach graficznych wszedł do kanonu kultury masowej. Spójrzmy chociażby na świąteczne ozdoby, od których już w listopadzie zaczynają się uginać sklepowe półki. Obok Gwiazdora (względnie Mikołaja), bałwanków czy śniegu choinka jest motywem najczęściej występującym w materii wzornictwa ozdób. Bez problemu kupimy również bożonarodzeniowe lampki w kształcie choinek, które można ustawić na parapecie okiennym, aby z daleka przypominały o świątecznym czasie.

Nic jednak nie przebije uroku prawdziwej, w pełni naturalnej i pachnącej choinki najeżonej ozdobami. producent choinek często przedstawia swoją ofertę w internecie, dlatego wartą ją przejrzeć, aby zdecydować się na najlepsze drzewko.