12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Tanie sadzonki pod ręką

Jedną z najważniejszych i niezbędnych spraw, o jaką trzeba zadbać nim staniemy się hodowcą drzewek iglastych, jest zaopatrzenie się w odpowiednie sadzonki. Zakładamy oczywiście, że dysponujemy właściwie przygotowanym gruntem pod hodowlę, a aktualna pora roku i warunki atmosferyczne sprzyjają posadzeniu drzewek.

Obecnie w Polsce można bez kłopotu nabyć sadzonki praktycznie dowolnego gatunku iglaków. Szkółki prowadzą sprzedaż stacjonarną, ale coraz częściej także internetową.

Ta ostatnia powinna interesować nas najbardziej. Na stronie WWW sprzedawcy opisują szczegółowo każdy z gatunków, dla którego oferują sadzonki.

Z reguły znajdują się tam także wskazówki związane z optymalnym trybem uprawy czy momentem zasadzenia w ziemi. W praktyce sprzedaje się tylko te sadzonki, które poradzą sobie w rodzimym klimacie.

Jako że iglaki są z racji swoich cech wegetacyjnych przystosowane do zmiennych i nierzadko trudnych uwarunkowań pogodowych, z hodowlą nie powinno być żadnego problemu. Trzeba jedynie wybrać odmianę jaką chcemy się cieszyć i zamówić sadzonki.

hurtownia choinek