12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Wymarsz z domu

Aby być zdrowym, trzeba się ruszać, doświadczać i poznawać. Istnieją całe teorie medyczno-psychologiczne, które potwierdzają, iż holistyczne postrzeganie organizmu człowieka jest kluczem do szczęścia i zdrowia.

Nie jest tajemnicą, iż aby zachować zdrowie należy być aktywnym. Podobno każda godzina spędzona na kanapie przed telewizorem skraca długość życia o mniej więcej 22 minuty.

Z resztą emitowane przez telewizor fale mają negatywny wpływ na procesy zachodzące w mózgu. Człowiek staje się pasywnym odbiorcą bodźców, a zanika w nim umiejętność przetwarzania sygnałów.

Nie wpływa to dobrze ani na Twoją psychikę, ani na Twoje zdrowie, które są ze sobą ściśle powiązane. Jeśli masz do wyboru wieczór przed telewizorem lub spotkanie ze znajomymi choćby na herbatę w ulubionej kafejce – wybierz to drugie.

Nawet jeśli czujesz, że Twojemu ciału nie chce się mobilizować. Pokonanie tego uczucia jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Możesz być pewien, że gdy tylko znajdziesz się w umówionym miejscu w otoczeniu ludzi, gwaru i muzyki będziesz wdzięczny sam sobie za ten wybór.