12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Zadbaj o swoją psychikę

Mówimy często, że zdrowie jest najważniejsze. Jego też życzymy sobie najczęściej. Mamy wtedy na myśli szczególnie zdrowie fizyczne. Jednak nie należy zapominać, że dobrostan psychiczny także ma ogromne znaczenie, a jedno z drugim jest ściśle powiązane. Jak więc zadbać o tę często pomijaną sferę naszego zdrowia? Przede wszystkim otaczaj się ludźmi, którzy mają na Ciebie dobry wpływ.

Unikaj mruków i malkontentów, a częściej będziesz odczuwał radość życia. Z tego samego powodu włóż wysiłek w pielęgnowanie relacji z ludźmi. Przyjaźń to coś, nad czym warto i trzeba pracować. W przeciwnym wypadku obumrze lub zmieni się w miałką lub toksyczną relację. Dla własnego zdrowia psychicznego warto jest też nauczyć się mówić „nie”.

Pamiętaj, żeby szanować siebie i swoje wysiłki i nie pozwalaj, aby ktoś Cię wykorzystywał, ale też nie bój się prosić o pomoc. Stanowi to o dojrzałości i realnemu spojrzeniu na sprawę. Poza tym – staraj się nie zamartwiać na zapas. Takie stany, podczas których sami wprowadzamy na organizm w stan stresu mają duże znaczenie dla naszego zdrowia. Dlatego przeznaczmy energię na konstruktywne rozwiązanie problemu zamiast ugruntowywanie go w swojej psychice.

www.barometr-nieruchomosci.pl