12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Zdrowie w knajpie

Jeśli jesteś mieszkańcem nawet średniej wielkości miasta zapewne często zdarza Ci się jeść na mieście. I jeśli do tego starasz się zdrowo odżywiać możliwe, że miewasz problemy z dopasowaniem do siebie knajpianego menu. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak nie wpaść w pułapkę ogromnych porcji niezdrowego jedzenia, którego nie zjedlibyśmy na obiad w domu.

Jeśli w menu restauracji znajduje się potrawa, która przypadła Ci do gustu – zapytaj o sposób jej przygotowania. Jeśli mięso lub ryba są smażone na patelni poproś o przyrządzenie ich na grillu lub w piekarniku. Jeśli natomiast nie możesz się zdecydować poproś kelnera o wskazanie najmniej kalorycznych dań w karcie.

Nie zawsze bowiem mamy pewność co do wszystkich komponentów dań. Najlepiej byłoby stołować się w knajpie, która posiada dietetyczną część menu. Ponadto, jeśli wiesz, że porcje w danym miejscu są zazwyczaj solidne – od razu poproś o zapakowanie połowy na wynos lub zjedz np.

przystawkę z zupą. Staraj się nie dopuścić do sytuacji, w której czujesz się zobowiązany do skończenia posiłku, pomimo ewidentnego przejedzenia.