12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Mózg stanowi podstawowy organ zawiadowczy całego naszego organizmu. Bez jego prawidłowego funkcjonowania nie bylibyśmy w stanie wykonywać wielu podstawowych nawet czynności życiowych. Wraz z dbaniem o zdrowie naszego ciała musimy także postarać się o utrzymanie w dobrym zdrowiu naszego centrum operacyjnego. Mimo dzisiejszej cyfryzacji niemal wszystkiego – czytaj.

Artykuły, książki, blogi – czytanie pobudza mózg do wzmożonej pracy, więc pomaga w zachowaniu jego sprawności. Poza tym ćwicz pamięć. Jeśli nie jest to konieczne, nie korzystaj z kalkulatora, nie rób list zakupów, a zapamiętuj je. Poza tym, zamień czas spędzony przed telewizorem na aktywność umysłową.

Zagraj ze znajomymi w grę planszową i rozwiązuj łamigłówki. Na pewno nie pożałujesz. Jeśli chodzi o psychologiczną stroną naszego życia – dla zachowania zdrowia unikaj wiecznego zwlekania. Jeśli pojawił się na horyzoncie jakiś pomysł lub projekt nie odkładaj na później jego realizacji.

Świadomość załatwienia sprawy czy ukończenia jakiegoś zadania jest dla naszej psychiki najlepszą nagrodą i świetną stymulacją.