12blot

– to tutaj są magiczne rzeczy –

Życie zdrowo

Wszyscy chcielibyśmy czuć się rześko i zdrowo się prezentować. Są momenty, gdy wydaje się to nieosiągalne, ale dzięki paru niepozornym zasadom mamy realną możliwość na poprawę jakości naszego życia. Nasze zdrowie zależy bowiem w szczególności od nas, a dokładniej od naszego nastawienia, celu oraz poziomu mobilizacji.

Jakie są pierwsze kroki do lepszego stanu zdrowia? Zacznij od picia dużej ilości wody. Minimum kilka szklanek dziennie to zapotrzebowanie dorosłego człowieka, które zapewni mu odpowiedni stopień nawodnienia. Jeśli spożywasz pieczywo, wybieraj to ciemne z ziarnami.

Produkty pełnoziarniste są bogate w błonnik, który skutecznie regeneruje pracę układu trawiennego. Pamiętaj też o dobroczynnych tłuszczach zawartych w rybach morskich oraz orzechach. Oprócz tego, eksperymentuj z potrawami i unikaj rutyny.

Dieta powinna być nie tylko dobrze zbilansowana, ale także odpowiednio zróżnicowana. Podstawę każdego posiłku jednak powinny stanowić świeże owoce lub warzywa. Jeśli chodzi o ilość i częstotliwość – obserwuj swój organizm.

Jedz powoli i monitoruj stan, w którym wiesz, że już się najadłeś. Lepiej spożywać posiłki niewielkie, lecz częste niż duże i rzadkie.

www.spzozlask.pl